Magia Dotyku MasażeNiektóre wypadki wymagają stosowania rehabilitacji, która ma na celu poprawę stanu zdrowia człowieka, jego sprawności ruchowej oraz psychicznej. W ofercie Magii Dotyku znajduje się jeden z bardzo ważnych czynników rehabilitacji – masaże lecznicze.

Efekty takiego masażu wpływają w dużym stopniu na psychikę pacjenta, który staje się znacznie silniejszy psychicznie w czasie walki z własnymi ograniczeniami.

Jesteśmy w stanie udzielić pomocy każdemu na terenie Świdnicy i okolic, kto w procesie własnej rehabilitacji potrzebuje zabiegów masażu.

Kilka najważniejszych wskazań do masażu leczniczego: rwa kulszowa, rwa barkowa, zapalenie korzonków, łokieć tenisisty, stany po złamaniach kości, stany pourazowe, stany pooperacyjne, blizny, przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, zaburzenia rozwoju narządu ruchu, wady postawy oraz stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów, porażenia i niedowłady, zespoły bólowe kręgosłupa, choroby reumatoidalne stawów, choroby przemiany materii, nadwaga.

Masaż leczniczy

Ból pleców (ból kręgosłupa) jest częstą dolegliwością i nierzadko trwa przez miesiące i lata, uniemożliwiając czerpanie radości z życia. Długotrwały ból prowadzi do powikłań, dlatego ważne jest szybkie zastosowanie skutecznego leczenia. W masażu leczniczym łączymy masaż klasyczny z akupresurą i masowaniem powięzi. Masaż ten wykorzystuje konwencjonalne techniki wpływające na całe ciało. Przyspiesza krążenie krwi i limfy, zmniejsza napięcie mięśni i związane z tym dolegliwości bólowe, przywraca jędrność skóry, stymuluje pracę narządów wewnętrznych oraz wpływa kojąco na układ nerwowy.

Wskazania: rwa kulszowa, rwa barkowa, zapalenie korzonków, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, zaburzenia rozwoju narządu ruchu, wady postawy oraz stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów, porażenia i niedowłady, zespoły bólowe kręgosłupa, choroby reumatoidalne stawów.

Przeciwwskazania: choroby przebiegające z wysoką gorączką (powyżej 38 st.C), nowotwory, żylaki, zaawansowana choroba nadciśnieniowa, krwotoki, zmiany ropne i zapalne na skórze, ostre stany zapalne, czas menstruacji.

Drenaż limfatyczny

Masaż usprawniający przepływ limfy, przeciwdziała jej zastojom, likwiduje obrzęki i opuchliznę oraz przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii z organizmu. Zalecany po intensywnym wysiłku fizycznym, długotrwałym unieruchomieniu oraz jako narzędzie wspomagające działanie diet oczyszczających.

Wskazania:

 1. Wszystkie wskazania do wykonywania masażu klasycznego, którym towarzyszą wysięki, obrzęki, zastoje żylne
 2. Stan po chorobach zakaźnych, nowotworowych ( np. po mastektomii piersi), kuracjach sterydowych
 3. Dla wzmocnienia układu odpornościowego
 4. Poprawa elastyczności tkanki podskórnej
 5. Przy skłonnościach do obrzęków (worki pod oczami, opuchnięte kostki)

Skutkiem zaburzeń w układzie limfatycznym nie są tylko obrzęki, ale też:

 1. Rozstępy
 2. Cellulit
 3. Trądzik różowaty
 4. Przedwczesne starzenie się skóry

Łatwo dochodzi do zastoju limfy, kiedy prowadzi się siedzący tryb życia, unika się gimnastyki, ponieważ w układzie limfatycznym brakuje takiego „motoru napędzającego”, jakim jest serce w układzie krwionośnym.

Masaż Bańką Chińską

Masaż bańką chińską skierowany jest do osób, które mają trudności z krążeniem krwi lub płynów ustrojowych. Regularny masaż poprawia krążenie, a do tego pozwala pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii, a także toksyn z organizmu, któremu szkodzą. W trakcie zabiegu dochodzi do przyspieszenia przemiany materii, dzięki czemu zaczyna się proces redukcji tkanki tłuszczowej. Należy także dodać, że masaż bańką chińską to doskonały sposób na walkę z cellulitem.

Jak wiele masaży, ten masaż również doskonale uspokaja oraz relaksuje. Przewidziany jest on zarówno dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia jak i dla osób, które po całym dniu pragną wypocząć i zrelaksować swoje ciało.

Podstawowe wskazania do masażu bańkami chińskimi

 • astma
 • schorzenia układu pokarmowego
 • stany zapalne
 • urazy
 • zaburzenia krążenia
 • zwiększone napięcie mięśniowe
 • choroby układu moczowo- płciowego
 • cellulit

Przeciwwskazania

 • hemofilia
 • menstruacja
 • masaż na powierzchni stawu kolanowego, łokciowego, stawów kręgosłupa i łopatek
 • podwyższona temperatura ciała
 • ciąża (masaż na powłokach brzusznych)
 • wszystkie odmiany nowotworów

Refleksoterapia Stóp

Refleksoterapia – pojmuje człowieka w sposób całościowy. Wpływa na zdrowie ciała, umysłu i ducha. Refleksolog rozważa zaistniałe zaburzenia w kontekście całego organizmu, a nie koncentruje się tylko na wybranym narządzie, który daje dolegliwości.
My nie wyodrębniamy chorób i nie leczymy ich objawowo. Wprowadzamy organizmy pacjentów w stan równowagi (homeostazy). Stymulujemy ich siły samoregulacji, samoregeneracji i tym samym przywracamy zdrowie.

Refleksologia oparta jest na podstawach naukowych. U jej podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne:

 • jest terapią holistyczną, całościową. Obejmuje ciało, umysł i ducha.
 • wprowadza organizm w stan relaksu, skutkiem zabiegu jest odprężenie i likwidacja napięć.
 • pomaga organizmowi naturalnie i prawidłowo funkcjonować, eliminuje toksyny i odblokowuje meridiany.
 • pobudza przepływ energii przez całe ciało.
 • łagodzi niekorzystne działanie stresu(wspomaga leczenie depresji) poprzez wprowadzenie organizmu w stan relaksu.
 • usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego poprzez otwarcie, odblokowanie szlaków bodźców nerwowych.
 • poprawia pracę układu krążenia.
 • pozytywnie wpływa na układ hormonalny.
 • wspomaga proces łagodzenia bólu. W czasie zabiegu stymuluje się mózg do wytwarzania większej ilości endorfin („środki przeciwbólowe” produkowane przez organizm).
 • usuwa złogi krystaliczne w stopach. Poprzez odpowiedni masaż uciskowy udaje się złogi „rozbić” i usunąć przez krążącą krew.
 • może znacząco poprawić ogólny stan pacjenta ciężko chorego.

Dobrze jest odbyć tak zwaną serię zabiegową, która składa się z 10 masaży. Wykonuje się je dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Aby utrwalić pozytywne skutki zaleca się jeden zabieg w tygodniu.

Masaże Odchudzająco-Ujędrniające oraz Antycellulitowe

Masaż odchudzająco-ujędrniający ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową, która dla wielu osób okazuje się sporym problemem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich chwytów w czasie modelowania sylwetki ciała, można skutecznie walczyć z nadmierną ilością tkani tłuszczowej oraz cellulitu. Skóra staje się jędrna i sprężysta, znacznie gładsza i delikatniejsza w dotyku. Tego typu masaż stosowany jest przede wszystkim do likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic ud, bioder oraz pośladków.

W ramach masaży odchudzająco-ujędniających stosuje się zarówno masaż ręczny jak i masaż bańką chińską, masaż pałeczkami bambusowymi i dermomasaż. Połączenie wszystkich technik daje o wiele bardziej zadowalające efekty, niż przy stosowaniu jednej techniki.

Dermomasaż

Dermomasaż to zabieg,który polega na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną w tym samym czasie, za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny.

Dermomasaż może być masażem leczniczym: usprawnia krążenie, eliminuje toksyny, uaktywnia rozkład tłuszczu nawet w jego głębokich warstwach oraz odbudowuję strukturę skóry. Doskonałe rezultaty uzyskuje się nie tylko w redukcji bardzo zaawansowanego cellulitu, ale także w pozbywaniu się miejscowych otłuszczeń i ujędrnianiu skóry.

Korzyści to:

 • redukcja cellulitu,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • ujędrnianie skóry,
 • wygładzanie blizn i rozstępów,
 • likwidacja drugiego podbródka,
 • zmniejszenie obrzęków.

ZAKŁADKA W BUDOWIE

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest zbliżony do klasycznego masażu leczniczego, z tym, że wykonywany jest ze zdecydowanie większą siłą i energią. Celem masażu sportowego jest rozgrzanie mięśni i stawów oraz przygotowanie ich do wysiłku. Masaż sportowy przyśpiesza też wchłanianie przez organizm kwasu mlekowego (likwiduje zakwasy) oraz niweluje przemęczenie powstałe na skutek intensywnego wysiłku fizycznego.

Masaż sportowy jest odpowiedni dla osób, które systematycznie uprawiają sport oraz dla tych, którzy dbających o swoje ciało np. poprzez regularne ćwiczenia na siłowni lub fitness.

Jakie korzyści przyniesie Ci masaż sportowy?

 • rozgrzeje mięśnie przed wysiłkiem i zmniejszy ryzyko kontuzji
 • zlikwiduje zakwasy w mięśniach i pobudza je do aktywności
 • przyśpieszy ogólną regenerację po wysiłku

Masaż sportowy jest odpowiedni dla osób, które systematycznie uprawiają sport oraz dla tych, którzy dbających o swoje ciało np. poprzez regularne ćwiczenia na siłowni lub fitness.

Masaż dla Kobiet w Ciąży

Kobieta w czasie ciąży narażona jest na przemęczenie, dlatego w naszej ofercie umieściliśmy również masaż dla kobiet w ciąży. Dzięki niemu każda Pani będzie mogła poprawić swoje samopoczucie, kondycję swojego ciała, a także całkowicie się zrelaksować i wzmocnić. Regularne uczęszczanie na masaż dla kobiet w ciąży zmniejsza codzienne zmęczenie, łagodzi bóle, zwłaszcza przemęczonych pleców.

Na masaż niezbędna jest zgoda lekarza prowadzącego !!!

Nie wykonuje się masaży w pierwszym trymestrze ciąży oraz w 9 miesiącu.

Bamboo massage

Bamboo massage czyli masaż pałeczkami bambusowymi odkrył Gil Amsalem, znawca orientalnych technik masażu. Inspiracją dla niego była panda ocierająca się z wyraźną przyjemnością o pędy bambusa.

Masaż pałeczkami bambusowymi ma bardzo wiele wskazań. W zależności od zastosowanej techniki może on być antycellulitowy, modelujący sylwetkę, drenujący, leczniczy, liftingujący czy w końcu relaksacyjny. Znakomicie dotlenia organizm, świetnie modeluje sylwetkę, zwłaszcza talię, pośladki i uda. Usuwa napięcie mięśni, nagromadzone toksyny w organizmie, poprawia krążenie. Ciało po takim zabiegu jest lekkie i odprężone. Zabieg ten można robić także na twarz, ma on wtedy działanie liftingujące.

Oprócz pałeczek, do masażu można użyć także miotełek bambusowych, które urozmaicą zabieg. Przeciwwskazania do masażu bambusem są analogiczne jak w masażu klasycznym.

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)

metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do do parametrów skóry, niezawierający leków ani latexu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza.

Badania nad tą metodą rehabilitacji wykazały dużą poprawę stanu pacjenta przy dotkliwych dolegliwościach bólowych mięśni, poprawę w zakresie ruchów i bólu przy kontuzjach, pozytywne rezultaty przy leczeniu paliatywnym, zmniejszenie obrzęków skóry i stanów zapalnych, poprawienie krążenia.

Obok lekkoatletów (pierwsza grupa badawcza), drugą grupą docelową okazały się również kobiety w ciąży, które narażone na zwiększone obciążenie mięśni czworogłowych oraz okolic krzyża, wykonywały pod okiem polskich naukowców szereg ćwiczeń izokinetycznych, które skutkowały poprawą samopoczucia.

Oczyszczanie Organizmu z Toksyn

Zabieg oczyszczania organizmu z toksyn wspomaga jego przywrócenie do równowagi energetycznej. Specjalny program wytwarza strumień dodatnich i ujemnych jonów, przekazując je do wody, w której zanurzone są stopy. Jony przyciągają przeciwnie naładowane cząsteczki toksyn, które w efekcie są wydalane do wody.

Efekty detoksykacji

 • likwidacja obrzęków, nadmiernago pocenia się i uciążliwego zapachu stóp,
 • oczyszczenie organizmu po kuracjach antybiotykowych,
 • wspomaganie leczenia łuszczycy i trądziku,
 • ogólnie zwiększona energia,
 • możliwość obniżenia cholesterolu,
 • oczyszczanie organizmu z toksyn oraz z metali ciężkich,
 • wspomadanie leczenia bóli stawów, artretyzmu, alergii, grzybicy,
 • wzmocnienie odporności,
 • wzmocnienie pracy nerek i wątroby

Przeciwskazania

 • ciąża, zaburzenia czynności serca, epilepsja, otwarte rany na stopach, dzieci poniżej 10 roku życia nie powinny stosować zabiegów.

Stawianie Baniek Leczniczych

Stawianie baniek mobilizuje do walki układ odpornościowy. W czasie zabiegu skóra jest zassana do wnętrza bańki, co powoduje wydostanie się niewielkiej ilości krwi poza naczynia włosowate. Ta krew odbierana jest przez system obronny jako obce ciało. jest to bodziec dla ustroju do wytworzenia dużej ilości ciał odpornościowych, które skutecznie walczą z chorobą. Bańki stosuje się również do uśmierzania bólu, powodują rozluźnienie mięśni i rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co objęte stanem zapalnym tkanki zostają lepiej ukrwione co przyczynia się do wydalania z organizmu substancji toksycznych.

Przeciwwskazania:

 • choroby dermatologiczne – grzybicze, bakteryjne, alergiczne, blizny, znamiona
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • gruźlica,
 • wyniszczenie organizmu,
 • zaburzenia hematologiczne (niedokrwistość, hemofilie) i kruchość naczyń krwionośnych.
 • choroby serca
 • nieunormowane nadciśnienie
 • temperatura powyżej 38.5C

Świecowanie/konchowanie uszu

Świecowanie/konchowanie uszu – niekonwencjonalna praktyka medyczna polegająca na zapalaniu rurki z materiału nasączonego woskiem, nazywanej świecą lub konchą i umieszczaniu jej w  przewodzie słuchowym. Zabieg  ma oczyszczać uszy z woskowiny i innych zanieczyszczeń, a nawet być pomocny w leczeniu innych przypadłości, m.in. kataru siennego, bólów głowy, zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa, przeziębień, grypy czy szumów usznych.

Wskazania do zabiegu świecowania uszu

 • delikatne oczyszczanie uszu z nadmiaru woskowiny
 • podrażnienie uszu lub zatok
 • zaburzenia ostrości słuchu, niedosłuch
 • błędnikowe zaburzenia równowagi;
 • efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
 • szumy w uszach, tzw. „dzwonienie” w uszach
 • energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności
 • regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach
 • zapalenie zatok (nosowych, czołowych, szczękowych)
 • nieżyty nosa (również alergiczny nieżyt nosa)
 • zakłócenia krążenia w uchu
 • samoistne bóle głowy (bóle naczyniowo-ruchowe i migrenowe)
 • migreny szyjne
 • nadmierna pobudliwość nerwowa
 • nerwice narządowe tzw. „wegetatywne” (żołądka, jelita grubego, serca)
 • lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych
 • stymulacja energii – cyrkulacji prądów energetycznych
 • regulacja i usprawnienie krążenia energii życiowej
 • rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego
 • problemy z czystością widzenia i postrzegania kolorów, zmysłem smaku oraz powonienia
 • kłopoty z zasypianiem

Przeciwwskazania w zastosowaniu metody świecowania uszu

Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania świecowania. Świecowania nie można stosować m.in. przy:

 • pęknięciu błony bębenkowej ucha
 • przy wydzielinie z ucha (np. ropienie)
 • uczulenia na produkty pszczele i miód
 • zdiagnozowania tętniaków naczyń krwionośnych mózgu
 • z innymi obecnymi w uchu urządzeniami
 • przy różnego typu infekcjach ucha
 • urazy głowy
 • choroby zakaźne.

Masaż Tajski

Klasyczny masaż tajski , wykonywany w naszym salonie, stanowi połączenie technik akupresury oraz jogi pasywnej (zwaną również jogą dla leniwych). Masaż ten powoduje rozładowane napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając zastrzyk energii.